Kroměřížská radnice bude nově oceňovat Kulturní počin roku

| 01.09.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice bude nově oceňovat Kulturní počin roku. Cílem je podpora mnohdy mimořádného úsilí pořadatelů kulturních a společenských událostí, ale také zájmu veřejnosti o kulturní dění ve městě. „Chceme tím sledovat kvalitu jednotlivých akcí a vypíchnout, že jsme kulturní město zaměřené na cestovní ruch,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Ocenění se bude týkat kulturních a společenských událostí v daném roce v Kroměříži i v místních částech města. Nebude přitom záležet na tom, zda akci pořádá nezisková organizace, příspěvková organizace města nebo komerční subjekty. Kandidáty mohou nominovat lidé i právnické osoby, pořadatelé i návštěvníci akcí.

Do soutěže bude možné přihlásit jakýkoliv počin realizovaný v Kroměříži, který lze zařadit mezi koncerty, festivaly, divadelní představení, výtvarná díla, výstavy či jiné expozice, literární počiny, umělecké performance, veřejné rekonstrukce historických událostí, živá veřejná vystoupení či mediální počiny jako jsou film, audio či nová média.

Informace o vyhlášení ankety v příslušném kalendářním roce a o možnosti podávat návrhy budou zveřejněny v městském zpravodaji, na internetových stránkách radnice i v dalších médiích. Nominace bude přijímat radniční odbor kultury a cestovního ruchu, avšak vždy až po uskutečnění dané akce. Nominaci posoudí členové kulturní komise a zároveň i radní města.

Hodnotit budou především veřejný dopad kulturního počinu, respektive jeho přínos pro kulturní dění ve městě, inovace nebo naopak tradice, způsob ztvárnění respektive realizaci, synergii, respektive vazby na další projekty, úroveň propagace i další subjektivní aspekty. Nejlépe hodnocená nominace získá titul Kulturní počin roku, grafický symbol využitelný pro další propagaci akce a finanční odměnu 10.000 korun.

Kroměříž již dříve zavedla několik ocenění. Nepravidelně uděluje čestné občanství města i různé typy medailí v čele s Kroměřížským tolarem, každoročně pak osobnostem uděluje Cenu města Kroměříže.

Sdílejte článek

Tisknout článek