Kroměříž svítila modře

| 03.04.2015 | Mgr. Jaroslava Sílešová

Rozsvícením modrých světel se kroměřížská radnice spolu s Domem Kultury dne 2. 4. připojila k mezinárodní kampani s názvem Light It Up Blue. Ta byla připomenutím skutečnosti, že OSN přijala 2. duben jako Světový den zvýšení povědomí o autismu.

Ve světě trpí autismem zhruba 67 milionů lidí a s touto diagnózou se rodí každé 110. dítě.

Tento den je připomínán modrou barvou, jelikož modrá je barvou komunikace, která představuje pro osoby s autismem jednu z nejvážnějších bariér porozumění světu.

Vyslovit podporu této kampani bylo možné například nošením modrého trička nebo doplňku oblečení, rozsvícením modrého světla v budovách,  nasvícením modrou barvou významných budov v centrech měst apod.

Město Kroměříž se tak spolu s desítkami měst naší republiky připojilo k akci „Česko svítí modře“.