Kroměříž rozdělí dalších téměř 400.000 korun na dotacích

| 30.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice rozdělí dalších 383.350 korun na dotacích neziskovým organizacím, spolkům i dalším žadatelům, kteří působí či pořádají akce na území města. „Peníze zůstaly v rozpočtu i poté, co jsme již vyplatili ve dvou výzvách 2.616.650 korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Město pro dotační programy vyčlenilo na letošní rok celkem tři miliony korun.

Zastupitelstvo schválilo třetí výzvu pro podání žádostí, které lze na radnici doručit od 1. srpna do 21. srpna. „Žádat lze na aktivity v oblasti kultury, cestovního ruchu, životního prostředí, sportu a volnočasových aktivit, výchovy a celoživotního vzdělávání a aktivit v oblasti sociální a zdravotní,“ vyjmenovala Jaroslava Krejčiříková z kanceláře úřadu.

Dotace na akce může činit nejvíce 70 procent celkových výdajů žadatele. Pouze v případě poskytnutí dotace do 10.000 korun může být příspěvek až 100 procent celkových výdajů. Žadatelem může být fyzická osoba, podnikatel i právnická osoba, která sídlí, případně vyvíjí činnost na území Kroměříže nebo její aktivity s městem souvisejí. Žádat mohou i střední školy a příspěvkové organizace zřízené Kroměříží, které pořádají aktivity ve prospěch mládeže, občanů a návštěvníků města.

O žádostech do 50.000 korun rozhodují radní, žádosti nad 50.000 korun posuzuje zastupitelstvo města.

Sdílejte článek

Tisknout článek