Kroměříž připravuje na léto opravy chodníků a vozovek

| 13.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž připravuje na letní měsíce opravy několika chodníků a vozovek. „Radnice do nich v posledních letech každoročně investuje několik milionů korun a ani letošní rok nebude výjimkou. Úseky, které budeme opravovat, nejsou v dobrém stavu. Některé jsou až nebezpečné,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Na konci června stavbaři začnou pracovat na opravě chodníku v ulici Na Kopečku v úseku od ulice Malý val po ulici Chobot. Rozpočet na ni počítá s 600.000 korunami. Na konci července by měla být zahájena oprava chodníku po obou stranách komunikace v ulici Vrobelova. Rekonstrukce úseku vymezeného křížením s ulicemi Páleníčkova a Moravská by měla přijít na 2,4 milionu korun.
V srpnu by radnice chtěla začít opravu povrchů vozovek v ulicích Alšova, Štursova a Zeyerova. „Jsou ve špatném stavu, místy jsou v nich už díry. Akce se bude soutěžit jako jedno dílo, rozpočtové náklady činí 4,7 milionu korun,“ poznamenal vedoucí radničního odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal.
Na podzim se pak připravuje zahájení opravy obou stran chodníku v ulici Kotojedská. „Nebude se ale samozřejmě týkat úseků, které už opraveny byly, například podél Bezručova parku,“ upřesnil Hanzal. V rozpočtu je na tuto akci vyčleněna částka 5,4 milionu korun.
Kroměříž už letos dokončila opravu chodníků v ulicích Obvodová a Gorkého, které dohromady přišly asi na 2,7 milionu korun. Hotová je také vozovka v ulici Na Hrázi, její oprava městskou kasu stála necelý milion korun.
V loňském roce město opravovalo vozovky v v ulici Obvodová mezi plaveckým bazénem a fotbalovým stadionem, v místní části Hradisko a za letištěm směrem na Trávnické zahrádky. Rozšířen byl průjezdní profil u křižovatky ulic U Rejdiště – Mánesova. Celkem tyto opravy přišly zhruba na 5,4 milionu korun.
Chodníky radnice v minulém roce rekonstruovala v ulicích či částech ulic Svatopluka Čecha, Nábělkova, Gorkého, Rumunská, Nádražní, U Rejdiště a Obvodová. Dohromady tyto akce stály kolem jedenácti milionů korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek