Kroměříž obnoví a doplní zeleň v ulicích Kollárova a Nerudova

| 15.09.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice chystá obnovu a doplnění zeleně v ulicích Kollárova a Nerudova. Záměr zahrnuje kácení 58 stromů a odstranění keřů a vysazení celkem 116 nových stromů a 274 keřů. Důvodem odstranění stávající zeleně je její zhoršený stav, který je přitom u některých stromů až havarijní, uvedl starosta Jaroslav Němec.

Některé stromy podle něj sice vypadají na první pohled dobře, ale mnohé jsou napadené chorobami a škůdci a v budoucnu by tak mohly být bezpečnostním rizikem. V Nerudově ulici se budou kácet dva jehličnany, v Kollárově se počítá s odstraněním 56 javorů jasanolistých. „V Nerudově ulici bude nově vysazeno sedm listnatých stromů, půjde o svitel latnatý. V Kollárově ulici vysadíme 109 listnatých stromů, počítá se s jasany a okrasnými hrušněmi,“ popsal Martin Posolda, který má na starost městskou zeleň.

Zeleň v Nerudově ulici doplní 172 a v Kollárově 102 kusů keřů, v obou ulicích se počítá také s květinami v záhonech a s nově založeným trávníkem. Předpokládané náklady na obnovu zeleně v obou zmíněných ulicích se pohybují kolem 1,6 milionu korun, 60 procent z této částky by město mohlo získat z evropských fondů, konkrétně z Operačního programu Životní prostředí.

Pokud se podaří dotaci získat, kácet by se mohlo už na začátku příštího roku. Nové stromy by pak mohly být vysazeny už na podzim roku 2018.

Sdílejte článek

Tisknout článek