Kroměříž koupí strážníkům zařízení na měření rychlosti

| 20.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice koupí strážníkům zařízení na měření rychlosti. Náklady na jeho pořízení se budou pohybovat mezi 400.000 až 500.000 korunami. „Chtěli bychom začít s kontrolováním rychlosti v některých úsecích ve městě,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Městská policie by měla mít k dispozici nový přístroj ještě v letošním roce.

Podle starosty se množí stížnosti občanů na rychle jedoucí vozidla. Překračování rychlosti zaznamenávají i informační cedule, které řidiče na jejich rychlost upozorňují, a to v různých lokalitách Kroměříže. „Víme z nich, že někdo jezdí městem rychlostí i přes 100 kilometrů za hodinu. Stížnosti chodí například ohledně ulic Spáčilova a Moravská či místní části Vážany,“ popsal Němec.

Radnice podle něho nechce měřením rychlosti získat peníze do rozpočtu, důvodem je především bezpečnost obyvatel a návštěvníků města. „Většina řidičů jezdí slušně a ta malá skupina těch, kteří předpisy porušují a jezdí rychle, by měla být měřena a pokutována,“ doplnil starosta. Strážníci by měli kontrolovat rychlost v okolí škol, sídlišť, v hlavních ulicích i na vjezdech do města.

V Kroměříži momentálně může měřit rychlost pouze státní policie. Město sice má vlastní zařízení na měření rychlosti, které je však letité. Náklady na jeho provoz a údržbu jsou vysoké, proto ho strážníci ke kontrole motoristů nepoužívají.

Sdílejte článek

Tisknout článek