Kroměříž dokončuje rekonstrukci kotelny kina Nadsklepí

| 01.09.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž dokončuje rekonstrukci kotelny v kině Nadsklepí. Dělníci odstranili zastaralé plynové kotle a nahradili je kondenzačnímu plynovými kotly. Náklady činí zhruba 1,9 milionu korun. „Staré kotle byly již v havarijním stavu, oprava byla nezbytná. Věřím, že přispěje k vyššímu komfortu pro návštěvníky kina,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Práce byly zahájeny v červenci, jejich hlavní část je nyní již hotova. Kolaudace by měla proběhnout ve druhé polovině září tak, aby kotelna byla připravena na topnou sezonu.

Opravou kotelny bude fakticky završena rekonstrukce kina Nadsklepí. Radnice do ní již v roce 2011 investovala asi 38 milionů korun, část nákladů hradily evropské fondy. Akce zahrnovala modernizaci hlediště a jeviště kinosálu, zázemí pro účinkující i sociálních zařízení. Opraveny byly i rozvody elektřiny a vzduchotechnika. Nové řešení sálu umožňuje i jeho využití pro koncerty, konference i přednášky.

Budova Nadsklepí byla postavena v letech 1868 až 1870 nad sklepy s lednicemi právovárečných měšťanů v hradebním příkopě za starou školou. Původně zde byla restaurace, velký sál ale od počátku sloužil k pořádání koncertů, divadelních představení a bálů. V roce 1890 byl objekt přestavěn a rozšířen, vzniklo i jeviště s plynovým osvětlením. Od roku 1968 slouží Nadsklepí jako kino.

Sdílejte článek

Tisknout článek