Kroměříž bude zateplovat dvě budovy městského úřadu, v jedné navíc vymění kotelnu

| 30.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž zateplí dvě budovy městského úřadu, konkrétně objekty B na Husově náměstí a D v ulici 1. máje. V budově B bude navíc opravena plynová kotelna. Celkem tyto investice budou stát téměř 8,5 milionu korun. „Cílem je především úspora energií,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Na budovách budou zateplené obvodové zdi až po čtvrté nadzemní podlaží. Fasáda pátého byla totiž zateplena už dříve při práci na střešní nástavbě. Zakázka počítá také s výměnou oken a vchodových dveří. Práce budou zahájeny 10. července a hotové budou do tří měsíců. „Probíhat budou za provozu městského úřadu. Výměna výplní otvorů je ale plánována po etapách vždy od pátku od 14:00 do neděle, mimo provoz městského úřadu,“ popsala projektová manažerka radnice Jana Kotková.

V kotelně objektu B budou instalovány tři nové plynové kondenzační kotle. Stavbaři vybourají základy pod původními kotli i expanzními nádobami a vybudují nové železobetonové základy pod expanzní zařízení a úpravnu vody. Zbytek podlahy pokryje nová keramická dlažba. Nové budou i omítky, malby i dveře, a to včetně protipožárních z kotelny do skladu údržby.

Zateplení budov radnice připravovala delší dobu. Loňské výběrové řízení na zhotovitele ale zhatilo podání námitek proti zadávacím podmínkám k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže od jedné z firem, která se o zakázku chtěla ucházet. Veřejná zakázka byla následně zrušena a letos ji radnice vyhlásila znovu. Rozdělila ji ale na dvě části. V první vybírala firmu, která objekty zateplí, ve druhé zase společnost, která se postará o rekonstrukci kotelny.

Zakázku na zateplení vyhrála firma Pozemní stavitelství Zlín a.s. s nabídnutou cenou 6,044 milionu a na rekonstrukci kotelny společnost Harko s.r.o. s cenou 2,386 milionu korun. Obě ceny jsou včetně DPH.

Sdílejte článek

Tisknout článek