Kamila Dudová (KSČM) rezignovala na mandát zastupitelky

| 08.09.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kamila Dudová (KSČM) rezignovala na mandát zastupitelky Kroměříže. Důvodem je neslučitelnost funkcí, která jí ze zákona zapovídá výkon funkce člena zastupitelstva a zároveň zaměstnance městského úřadu téhož města, který vykonává přímo státní správu vztahující se k územní působnosti daného města. Jedná se o první změnu v zastupitelstvu v tomto volebním období.

„Bylo mi ctí pracovat v Zastupitelstvu Města Kroměříže, děkuji všem zastupitelům za vstřícnou spolupráci a přeji mnoho úspěchů v jejich úsilí pro spokojenost občanů a rozvoj našeho města,“ uvedla v rezignačním dopise Dudová, která od 1. září pracuje na stavebním úřadu. Do zastupitelstva byla v roce 2014 zvolena za sedmého místa kandidátky KSČM, která tehdy získala tři mandáty.

Dudovou by měl v zastupitelstvu nahradit Jaroslav Procházka, jenž byl v roce 2014 na druhém místě kandidátky komunistů. Poměry v zastupitelstvu se rezignací Dudové nemění. KSČM je spolu s ODS a Volbou pro Kroměříž v opozici. Koalici na radnici po volbách v roce 2013 utvořilo hnutí ANO, koalice KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých, ČSSD a Zdravé Kroměřížsko.

Minulé komunální volby v Kroměříži vyhrálo ANO se sedmi mandáty před ODS s pěti křesly (zastupitelka Blanka Šimůnková ale nedávno z ODS vystoupila). KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí mají čtyři zastupitele, čtyři křesla získala i ČSSD. Komunisté získali zmíněné tři mandáty, Zdravé Kroměřížsko a Volba pro Kroměříž mají v sedmadvacetičlenném sboru po dvou zastupitelích.

Sdílejte článek

Tisknout článek