Izraelský velvyslanec navštívil Kroměříž

| 25.02.2015 | Mgr. Pavel Zrna

Tiskové zprávy

Vzácnou návštěvu hostil v úterý 24. února starosta Kroměříže Jaroslav Němec. Na radnici se setkal s velvyslancem Státu Izrael v České republice Garym Korenem, který město navštívil z vlastní iniciativy a v souvislosti s aktivitami zdejšího Arcibiskupského gymnázia.

Absolvoval tu besedu se studenty, ale zajímal se také o dění ve městě, možné formy spolupráce, a to zejména na bázi kulturní výměny. „Pana velvyslance jsem oficiálně přijal na radnici, poté si prohlédl zámek a zahrady a zajímal se o historii i současnost města. Nabídl i zajímavé možnosti spolupráce v oblasti kultury,“ potvrdil starosta Jaroslav Němec.
Příležitost setkat se s izraelským velvyslancem ale měli především studenti Arcibiskupského gymnázia, a to na besedě, která byla součástí vzdělávací soutěže Cemach. Hlavním cílem soutěže je seznámit mladou generaci s moderním Izraelem jako destinací zajímavou pro cestování, vzdělávání, obchod a kulturní obohacení prostřednictvím interaktivních přednášek a tvorbou děl, tematicky zaměřených na židovskou kulturu. Gymnázium je jednou z desítek středních škol v Česku, které se do projektu zapojily. „Česká populace nemá představu o tom, jak to v současném Izraeli vypadá
a jak se v něm lidem žije. Proto vznikl tento projekt pro střední školy, aby studentům ukázal
vlídnou tvář této vyspělé země. Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži je prestižní škola a její studenti jsou velmi dobře jazykově vybaveni, proto mohli s panem velvyslancem o Izraeli besedovat," uvedl producent projektu CEMACH Vojtěch Sládek.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek