Hladinu Bágráku budou poprvé brázdit dračí lodě

| 17.04.2018 | Jan Vondrášek

Kroměříž přivítá první oficiální festival malých dračích lodí. Akce nazvaná Malý kroměřížský drak se uskuteční 5. května na hladině Hrubého rybníka známého jako Bágrák. Ve spolupráci s městem ji pořádá agentura Zaki-sport. „Festival vítáme. Zapadá plně do našeho záměru lokalitu Hrubého rybníka více otevřít veřejnosti,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Zaki-sport již dříve pořádala podobné závody hlavně v Olomouckém a Jihomoravském kraji. „Jsem rád, že letos můžeme tuto akci přivézt do Kroměříže a spolupracovat na její přípravě s městem,“ řekl za agenturu Petr Zakopal. Podle něj jsou klání dračích lodí výborným způsobem, jak si protáhnout tělo, užít si vodu i utužit kolektiv.

Program zahájí už v pátek 4. května dopolední závody škol a odpolední tréninkové jízdy. Hlavní program, jímž jsou závody dračích lodí na 200 metrů a jeden kilometr, začne v sobotu 5. května v 9:00. Slavnostní výsledky budou vyhlášeny kolem 19:00. „Závodit se bude ve čtyřech kategoriích – sport pro posádky, co závodí pravidelně, fun pro nováčky, firmy a ženské posádky,“ přiblížil Zakopal. Vlastní vložený závod budou mít mezi 14:00 a 15:00 děti.

Připraven je také doprovodný program, který zahrnuje nafukovací atrakce a další aktivity, jako jsou třeba biatlon, veslování, razítkovaná, výroba odznáčků či vesmírné skútry. Pro děti budou připraveny skákací hrady či malování na obličej. Podrobné informace a přihlášky zájemci najdou na internetových stránkách www.zaki-sport.cz. Uzávěrka přihlášek je 1. května v 14:00.