Evropský týden mobility odstartuje výstavou na radnici

| 03.09.2015 | Mgr. Jaroslava Sílešová

Tiskové zprávy Zdravé město Cyklodoprava

Tady žiju! Pod tímto přiléhavým názvem se prezentuje výstava, která otevře program zářijového Evropského týdne mobility 2015 v Kroměříži. Každoroční oblíbenou sérii akcí tak odstartuje prezentace urbanisticko-dopravních studií, které si město nechalo zpracovat v loňském roce.

Výstava v přízemí radniční budovy bude doplněna i o podněty z řad občanů, které vznikly v rámci doprovodných akcí červnové výstavy Města s dobrou adresou.

Tehdy občané měli možnost vyjádřit se formou umisťování nálepek na mapu města a psaním vlastních komentářů na téma dopravy ve městě a upozornit tak na nevyhovující místa z hlediska bezpečnosti dopravy.

„Občané se mohou podívat, na co si lidé stěžují nejčastěji. Budou tak moci získat lepší povědomí o řešení těchto problémů v kontextu celého města, což je hlavní důvod, proč nám přišlo vhodné výsledky prezentovat“, sdělil cyklokoordinátor Viliam Staněk. Zahájení výstavy bude volně přístupné a uskuteční se ve čtvrtek 10. září 2015 v 15:00 hodin v přízemí radnice.

Týdenní program nabízí mimo jiné Běh naděje pořádaný Sokolem na Hanáckém náměstí ve středu 16. září 2015, NORDIC WALKING pochod Podzámeckou zahradou – Pochodujeme za slané děti v sobotu 19. září 2015, další dny cyklojízda a pěší vycházka s exkurzí, nad níž převzala záštitu europoslankyně Olga Sehnalová a další.

Více informací naleznete na plakátu, který je přílohou tohoto článku.

Evropský týden mobility probíhá každoročně od 16. do 22. září a zahrnuje široké spektrum aktivit zacílených na téma udržitelné dopravy.

V České republice je kampaň realizována od roku 2002 a je otevřena všem městům, obcím i regionům, která mají o problematiku udržitelné dopravy zájem.

V Kroměříži koordinuje a zastřešuje akce kancelář Zdravého města.