Dobrovolní hasiči z Bílan a Postoupek převzali nová vozidla

| 04.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Dobrovolní hasiči z místních částí Kroměříže Bílany a Postoupky dnes na Hanáckém náměstí převzali nová dopravní vozidla. Auta celkem stála zhruba 1,9 milionu korun. Nahradila stávající letitou techniku hasičů. „Hasiči vozidla využijí k dopravě na zásahy i na své soutěže,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Hasičům udělala nová technika radost. „Do dnešního dne jsme totiž jezdili dopravním automobilem značky Avia, který je starý 31 let. Dosluhuje a jeho opravy stojí hodně peněz a času našich strojníků,“ poznamenal starosta Sboru dobrovolných hasičů Bílany Martin Hánoš. Díky vybavení nová auta hasičům také usnadní práci při zásazích.

Devítimístná auta značky Ford Transit jsou vybavena radiostanicí, požárními světlomety a dalším požárním příslušenstvím, lanovým navijákem i zařízením na dobíjení elektrické energie.

Dopravní automobily jsou pořízeny v rámci programu Ministerstva vnitra č. 014240 Dotace pro jednotky SDH obcí a současně jsou v rámci projektu Pořízení nové požární techniky – nákup dopravního automobilu pro JPO V Bílany a JPO V Postoupky spolufinancovány Zlínským krajem. Ministerstvo vnitra na nákup vozidel přispělo částkou 900.000 korun, Zlínský kraj dal 600.000 korun a kroměřížská radnice uhradila zbylých 399.700 korun.

V Kroměříži a v místních částech města momentálně působí šest jednotek dobrovolných hasičů. „Požární technika jim postupně dosluhuje. Jsme rádi, že ji můžeme postupně obnovovat tak, aby odpovídala dnešní době,“ uzavřel místostarosta Marek Šindler.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek