Do společných nákupů energií je možné se zapojit pouze prostřednictvím radnice, pozor na podomní obchodníky

| 08.03.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Projekt hromadných aukcí cen plynu a elektrické energie pro obyvatele Kroměříže ušetřil již mnoha domácnostem ve městě a místních částech nemalé částky. Od loňska nabízí Městský úřad Kroměříž možnost zapojit se do nich v předem daných dnech. Vzhledem k velkému zájmu ze strany obyvatel města, tedy odběratelů, se četnost termínů pro rok 2017 zvýšila a lidé se mohou elektronických aukcí zúčastnit dvakrát měsíčně.

S touto příznivou informací se však pojí i jistá nepříjemná fakta. V posledních týdnech se množí případy, kdy podomní obchodníci sami obcházejí domácnosti a nabízejí zapojení do e-aukce pořádané městem Kroměříží.

Dokonce obyvatelům bytů a domů tvrdí, že mají na zprostředkování těchto služeb s městem uzavřenou smlouvu. Pozor na ně! ŽÁDNÁ TAKOVÁ SMLOUVA NEEXISTUJE A O ZAPOJENÍ DO AUKCE ENERGIÍ JE TŘEBA POŽÁDAT OSOBNĚ v sídle městského úřadu v budově B na Husově náměstí 534 (kancelář č. 207) právě v předem daných termínech, kdy jsou přítomni pracovníci společnosti eCENTRE.

Prodejci, kteří obcházejí domácnosti, pracují většinou pro konkrétní dodavatele energií a místo smluv o zapojení do aukcí dávají mnohdy neznalým občanům a často seniorům podepisovat smlouvy o změnách odběratele. Jde tedy nejen o klamání spotřebitele, ale navíc i porušení vyhlášky města. V Kroměříži je totiž podomní prodej, k němuž patří i nabídky služeb včetně dodávek energií, zakázán tržním řádem - nařízením města Kroměříže č. 3/2013.
Obyvatelé, kterým podomní obchodníci službu zapojení do elektronické aukce pořádané radnicí nabídnou, by měli ihned zavolat městskou policii (tel. 156) a v žádném případě se do nabízených aktivit nezapojovat.

Nejbližší termíny, kdy je možné navštívit městský úřad (na výše uvedené adrese) a zapojit se do aukce nabízející možnost snížení ceny elektřiny a plynu, jsou 20. března a 5. a 19. dubna. „Je mi líto, že nabízených výhod, které by měly přinášet lepší podmínky na život v Kroměříži, někteří zneužívají. Elektronické aukce cen energií, které zprostředkovává místní radnice, jsou pro obyvatele města skutečným přínosem, což potvrzuje i stále rostoucí zájem ze strany Kroměřížanů o zapojení do dalších a dalších aukcí,“ dodává místostarosta Pavel Motyčka, který je garantem projektu.

Sdílejte článek

Tisknout článek