Dětské dopravní hřiště v Kroměříži využívá veřejnost i turisté

| 19.07.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Dětské dopravní hřiště v Koperníkově ulici v Kroměříži využívá přes letní prázdniny veřejnost i turisté. Letos mohou lidé hřiště díky dotaci od Zlínského kraje ve výši 160 000 korun navštěvovat hned čtyři dny v týdnu. V loňském roce bylo hřiště pro veřejnost otevřeno jen dva dny v týdnu.

„Lidé si zde mohou zdokonalit své znalosti a dovednosti v chování na pozemních komunikacích,“ uvedl Václav Dostálek z oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice. Hřiště je otevřeno ve středu, pátek a neděli od 16:00 do 19:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Zmíněná otevírací doba platí do 4. září, poté se změní na 15:00 až 18:00.

„Otevření dětského dopravního hřiště veřejnosti považuji za velmi dobrou myšlenku a také za příležitost k tomu, aby se dospělí i jejich děti poučili a vyvarovali se nepříjemností ve stále hustším provozu na silnicích,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Návštěvníci mohou na dětském dopravním hřišti jezdit na kole s přilbou, na kolečkových bruslích či na koloběžce. Hřiště bude otevřeno ve zmíněných dnech, mimo provoz bude pouze v případě nepříznivého počasí. Hřiště, kde nechybějí značky a křižovatky kopírující běžné dopravní situace, slouží především k výuce školáků.

Konají se zde ale také různé akce zaměřené na mladé cyklisty, jako byla například výuka žáků čtvrtých tříd, aktiv učitelů dopravní výchovy, okresní a krajské kolo soutěže mladých cyklistů nebo příměstské tábory zaměřené na bezpečnost silničního provozu.

Sdílejte článek

Tisknout článek