Barevný svět ožil díky klientům sociálních služeb

| 30.09.2014 | Šárka Kučerová

Sport

Zajímavé sportovně společenské setkání připravily Sociální služby města Kroměříže pro klienty domovů pro seniory a také domovů pro osoby se zdravotním postižením v regionu. Poslední zářijový den si dala bezmála stovka reprezentantů jednotlivých zařízení sraz na fotbalovém hřišti v Lutopecnách, aby zde poměřila navzájem síly a um v různých soutěžích již tradičních Her bez hranic.

test foto: Š. Kučerová

Akce se tentokrát konala s podtitulem Barevný svět. V tomto duchu měla jednotlivá soutěžní družstva přiděleny barvy „dresů“. Do soutěžení v nejrůznějších klasických i originálních disciplínách se zapojily týmy z domovů pro seniory U Kašny, U Moravy a Vážany, dále pak domovy pro osoby se zdravotním postižením Barborka, Javorník z Chvalčova, Kvasice a Zborovice a Domov se zvláštním režimem Strom života, který spojil své síly s Centrem Zahrada z Bystřice pod Hostýnem. Startovní listinu doplnilo družstvo tvořené pracovníky ředitelství sociálních služeb.

Všichni závodníci se snažili, seč jim síly stačily, aby svému týmu přinesli co nejvíce bodů a nejlepší soutěžní časy. „Přestože jedno z družstev bylo vyhlášeno jako nejlepší, vítězi byli vlastně všichni zúčastnění. Nejdůležitější totiž bylo samotné setkání a také dobrá nálada a přátelská atmosféra,“ komentovala výsledky celodenního snažení jedna z pořádajících, zástupkyně vedoucí domova Barborka Gabriela Perútková.

(šak)

 

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek