Středověká slavnost v Kroměříži už zítra

| 20.05.2016 | Mgr. Jaroslava Sílešová

Nepřehlédněte

Na sobotu 21. května je pro domácí i návštěvníky města připravena Středověká slavnost.

Po loňském setkání vladařů, předloňském návratu do časů Karla z Lichetensteina-Castelkornu a seznámení s biskupem Brunem ze Schauenburku v roce 2013 je připraven „výlet“ do 14. století, do doby v níž žil Karel IV., jehož významné výročí si letos připomínáme, a také Jan Milíč z Kroměříže. Právě těmto dvěma osobnostem je letos věnován projekt zahajující turistickou sezonu.

Na Velkém náměstí se bude konat dobový jarmark s přehlídkou nejrůznějších řemesel majících vztah k období středověku. Lidé se budou moct občerstvit ve stylové středověké krčmě, mohou zakousnout dobroty, které na jídelníčku mohl mít i Karel IV., a poručit si korbel něčeho na zahnání žízně, třeba i ostřejšího.

Dobovou atmosféru na náměstí dokreslí připravený program, který zahájí ve 14 hodin průvod, jenž poputuje od kostela sv. Mořice.

V průběhu odpoledne vystoupí šermířské skupiny Berendal a Zlínská šermířská společnost, poslouchat se bude středověká muzika v podání uskupení Rabussa a Tempus, zájemci se budou moct naučit dobové tance pod vedením členů spolku Cruentus.

Připraveny jsou scénky ze života Karla IV. a Jana Milíče – reálné i trochu uměle vykonstruované.

Celoodpolední program zakončí hudba a na samý závěr je připravena ohňová show v podání souboru Fuerza del Fuego.