Slavnostní vyhodnocení festivalu „Pohádková Kroměříž“

| 22.05.2015 | Mgr. Jaroslava Sílešová

Kultura

Ve čtvrtek 21. května 2015 završil divadelní soubor Korálek svým vystoupením na přehlídce divadelních souborů regionálních základních škol „Pohádková Kroměříž“ již 19. ročník tohoto festivalu.

Během čtyřdenní přehlídky diváci i odborná porota ve složení Mgr. Marie Šerá, Jiří Kašík, Svatava Mášová a Josef Olišar pozorně sledovali plejádu úspěšných hereckých výkonů.

Při závěrečném hodnocení porota nejvýše ocenila herecké výkony Martiny Švecové za ztvárnění postavy princezny Jůlie v pohádce „Koloběžka a loupežníci“ a Samuela Drobisze za ztvárnění postavy Honzy a čerta ve hře „Z pohádky do pohádky“.

Oceněna byla i Mgr. Romana Blažková za režii a úpravu hry, za kostýmy a scénu pohádky „O princezně Ance, divadelní soubor KUK ZŠ Zachar Kroměříž za dramatické ztvárnění a jevištní mluvu ve hře „Z pohádky do pohádky“ a divadelní soubor Korálek ZŠ a MŠ speciální Kroměříž za dramatické ztvárnění pohádky „Popelka“.

Zvláštního ocenění se dostalo i dlouholetému členu poroty, panu Josefovi Olišarovi, za osobní přínos a podporu divadelní přehlídky „Pohádková Kroměříž“, který se letošním ročníkem s členstvím v odborné porotě rozloučil.

Slavnostního vyhodnocení se zúčastnil i starosta města Kroměříž Mgr. Jaroslav Němec, který poděkoval všem zúčastněným divadelním souborům za skvělé výkony a ředitelce ZŠ Zachar Mgr. Petře Fečkové a ředitelce přehlídky Mgr. Aleně Skopalové za perfektní přípravu a organizaci celého festivalu.

Závěrečným potleskem byl festival „Pohádková Kroměříž 2015“ ukončen a pohádkový zvoneček pro letošní ročník utichl.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek