Fairtrade

Banánovník v Bezručově parku upozornil na příběh banánu

| 19.12.2016 |

Zdravé město Fairtrade

V Bezručově parku se dnes ráno objevil „banánovník“. Papírové banány, které ozdobily místní smrček, informovaly o spuštění nové webové interaktivní stránky Příběh banánu. Akce se konala v rámci kampaně Za férové banány, kterou koordinuje Ekumenická akademie. Kroměřížský banánovník vytvořilo Zdravého [...]

Knihovna hostila Fairtradový den

| 22.03.2016 |

Fairtrade Zdravé město

Veřejnou prezentaci spojenou s ochutnávkou produktů s certifikací Fair Trade připravili ve čtvrtek 10. března 2016 od 9 do 17 hodin v prostorách Knihovny Kroměřížska studenti Střední školy hotelové a služeb Kroměříž a studentská společnost EFKO. Konání akce podpořilo také Zdravé město Kroměříž.

Kroměříž se řadí mezi fairtradová města

| 16.01.2015 |

Tiskové zprávy Zdravé město Fairtrade

Fair trade je způsob obchodu, který dává drobným pěstitelům, řemeslníkům i zaměstnancům ze zemí globálního jihu (tzv. rozvojových zemí) možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. V rámci fair trade je vyloučena dětská práce a upřednostňuje se šetrný přístup k životnímu prostředí.