Aktuálně

Zdravé město Kroměříž hledá nové logo

Město Kroměříž v letošním roce hledá pro svůj projekt Zdravého města nové logo, které by mělo nahradit stávající symbol zelené barvy. Kancelář Zdravého města ve spolupráci s odborem školství totiž vyhlásily pro žáky kroměřížských základních a středních škol soutěž o návrh nového grafického symbolu.

Současné logo zobrazující zelený strom, v jehož koruně je silueta kroměřížského zámku, se používá už nejméně patnáct let. „Přes svou výstižnost už v dnešní době není po grafické stránce vyhovující, což nás omezuje z hlediska propagace akcí. Rozhodli jsme se proto vytvořit nové logo a do tohoto procesu zapojit nejen školáky, ale i širší veřejnost, což podle nás vyjadřuje podstatu zdravého města“, sdělil místostarosta Pavel Motyčka.

Hlavním předpokladem pro účast v soutěži je spojení některého symbolu Kroměříže s tím, co si účastník představuje pod pojmem Zdravé město. Soutěže se můžou zúčastnit všichni školáci, kteří v tomto školním roce navštěvují základní nebo střední školu v Kroměříži. Použít lze libovolnou výtvarnou techniku. „Soutěž jsme nastavili poměrně volně, abychom dali průchod kreativitě účastníků. Jedinými dvěma zásadními podmínkami tak jen bude předepsaný formát výkresu a časová uzávěrka, která vyprší 15. dubna 2016“, sdělil vedoucí odboru školství Jiří Pánek.

Po uzávěrce soutěže proběhne zasedání hodnotící komise, která vybere 7 finalistů. Ti postoupí do závěrečného hlasování na internetových stránkách města. Slavnostní vyhlášení vítěze a ocenění finalistů pak proběhne v měsíci červnu na radnici. Podrobnější informace k soutěži naleznete níže v přiloženém dokumentu.

12
úno

Podmínky soutěže

pdf | 12. 2. 2016 |

12
úno