Zánik vozidla z registru silničních vozidel

Základní charakteristika: Životní situace se týká zániku silničního vozidla a vyřazení z registru silničních vozidel, po tomto úkonu již vozidlo nelze zpět zapsat do registru silničních vozidel - ZANIKLO. Příslušnost: Kterýkoliv obecní úřad obce s rozšířenou působností - registr vozidel  Podat žádost je oprávněn:
  • vlastník (jde-li o právnickou osobu – jednatel, příp. osoba zmocněná k jednání)
  • osoba zmocněná vlastníkem
  • provozovatel – se souhlasem vlastníka

Co k tomu potřebuji?

• Žádost o vyřazení silničního vozidla z provozu, ukončení vyřazení silničního vozidla z provozu a zápis zániku silničního vozidla
  • Doklad totožnosti v originále
  • Osvědčení o registraci vozidla II (velký technický průkaz)
  • Osvědčení o registraci vozidla I (malý technický průkaz)
  • Registrační značky
  • Potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků
  • doklad potvrzující zničení silničního vozidla vydaná policií ČR, Hasičským záchranným sborem nebo obdobným orgánem jiného státu
  • Doklad o pravomocném řízení přestupků nebo jiném správním deliktu podle zákona upravujícího nakládání s odpady.
  • popř.: plná moc, výpis z Obchodního rejstříku, živnostenský list, koncesní listina atd.
Poplatek: bez poplatku

Formuláře ke stažení