Sociální služby města Kroměříže, p. o. informují o změnách ve způsobu podávání žádostí o umístění do svých služeb  tomto článku

Informace ze zákona č. 106/1999 Sb.

Povinně zveřejňované informace podle zákona 106/99 Sb., o svobodném přístupu k informacím

1. Oficiální název

Město Kroměříž

2. Důvod a způsob založení

Město Kroměříž je územním samosprávným celkem, který se řídí Ústavou České republiky a zákonem č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení), ve znění pozdějších předpisů. Je právnickou osobou s právní subjektivitou, má vlastní majetek a vystupuje v právních vztazích svým jménem a nese odpovědnost z těchto vztahů vyplývající.

3. Organizační struktura

Orgány města Kroměříže

Přehledné schéma organizační struktury města Kroměříže je zveřejněno zde.

4. Kontaktní spojení

Kontaktní poštovní adresa: Městský úřad Kroměříž, Velké náměstí 115/1, 767 01 Kroměříž

e-mail: meu@mesto-kromeriz.cz

Oficiální webová prezentace města Kroměříže

www.mesto-kromeriz.cz

Úřední hodiny na jednotlivých pracovištích i úřední hodiny celého úřadu najdete po kliknutí zde.

Kontakty na jednotlivé pracovníky najdete po kliknutí zde.

5. Úřední hodiny

PO, ST 8:00 - 17:00 hod.

ÚT, ČT, PÁ - po dohodě občana s pracovníkem odboru

6. Příjmový účet

Komerční Banka, pobočka Kroměříž, účet číslo 8326340247/0100

6. IČO

7. DIČ

CZ000287351

8. Dokumenty

Rozpočty města

9. Žádosti o informace

Informace v souladu se zákonem č. 106/1999 Sb. poskytuje odbor občansko-správních agend - oddělení právních činností městského úřadu. Povinnost poskytnout informace se vztahuje na žádosti podávané ústně, písemně případně prostřednictvím telekomunikačního zařízení.

Formulář o poskytnutí informace

Směrnice č. 2/2012 k poskytování informací podle zákona Č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím

10. Místo a způsob, jak získat příslušné informace, kde lze podat žádost, předložit návrh, podnět.

Způsoby podání

Formulář pro získání informace

11.  Opravné prostředky

Opravné prostředky proti rozhodnutí Městského úřadu

Opravné prostředky se podávají prostřednictvím toho oddělení Městského úřadu, který napadené rozhodnutí ve správním řízení vydal, a to ve lhůtě uvedené v poučení tohoto rozhodnutí, a za podmínek stanovených v zákoně, na jehož základě bylo příslušné rozhodnutí vydáno.

Proti opatření oddělení, které má charakter rozhodnutí ve správním řízení, nelze podávat opravné prostředky, ale je možné učinit podání, které dle obsahu projedná rada obce.

Opravné prostředky proti rozhodnutí orgánů obce

Opravné prostředky proti rozhodnutí starosty a rady obce učiněné ve správním řízení se podávají prostřednictvím podatelny Městského úřadu, a to ve lhůtě uvedené v poučení tohoto rozhodnutí a za podmínek stanovených v zákoně, na jehož základě bylo příslušné rozhodnutí vydáno.

Proti opatřením rady nebo zastupitelstva obce v samostatné i přenesené působnosti, která odporují zákonu, lze kdykoli podat ústně či písemně návrh na pozastavení výkonu tohoto opatření Krajskému úřadu Zlín.

Proti ostatním úkonům orgánů obce opravné prostředky nejsou.

Soudní přezkoumání

Došlo-li rozhodnutím oddělení MěÚ či orgánu obce ke zkrácení fyzické či právnické osoby, lze podat v souladu s §47 a násl. zákona č. 99/1963 Sb., občanského soudního řádu v platném znění, žalobu k příslušnému soudu, případně v souladu s čl. 87 odst.1 písm.d) Ústavy ČR ústavní stížnost k Ústavnímu soudu.

12. Formuláře

Formuláře v tištěné podobě lze získat na podatelně Městského úřadu.

13. Návody pro řešení nejrůznějších životních situací

Popisy postupů

14. Nejdůležitější předpisy

Přehled nejdůležitějších předpisů, podle nichž orgány města jednají a rozhodují, které stanovují právo žádat informace a které upravují další práva občanů ve vztahu k orgánům města.

Přístup k předpisům obsažených ve sbírce zákonů je každému umožněn v úředních hodinách na odboru občansko-správních agend - oddělení právních činností Městského úřadu Kroměříž, kde do nich může každý nahlédnout.

Obecně závazné vyhlášky města, nařízení města a pravidla přijatá orgány města jsou k nahlédnutí na odboru občansko-správních agend - oddělení právních činností Městského úřadu Kroměříž.

15. Sazebník úhrad za poskytování informací

Zveřejňování informací provádí město na své náklady. Poskytování informací na základě žádosti (ústní i písemné) je prováděno za úhradu. Výši úhrady za poskytování informací stanoví vedoucí odboru dle sazebníku uvedeného v příloze č.1 Směrnice č. 2/2012 k poskytování informací podle zákona č. 106/1999 Sb.

16. Výroční zprávy