Neziskové organizace mohou požádat o dotace na akce už jen do 15. května

| 11.05.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Neziskové organizace, spolky i další subjekty mohou do úterý 15. května žádat o podporu na své akce pořádané v Kroměříži. „Ve druhé dotační výzvě má město k rozdělení připraveno celkem více než půl milionu korun,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Téměř 2,3 milionu korun radnice rozdělila v březnu, kdy žadatelé dostávali dotace i na provoz.

Peníze jsou určené na aktivity v oblasti kultury, cestovního ruchu, životního prostředí, sportu a volnočasových aktivit, výchovy a celoživotního vzdělávání a aktivit v oblasti sociální a zdravotní. Dotace na akce může činit nejvíce 70 procent celkových výdajů žadatele. „Pouze v případě poskytnutí dotace do 10.000 korun může být příspěvek až 100 procent celkových výdajů,“ dodala Jaroslava Krejčiříková z právního odboru radnice.

Žadatelem může být fyzická osoba, podnikatel i právnická osoba, která sídlí, případně vyvíjí činnost na území Kroměříže nebo její aktivity s městem souvisejí. Žádat mohou i střední školy a příspěvkové organizace zřízené Kroměříží, které pořádají aktivity ve prospěch mládeže, občanů a návštěvníků města. Žádosti do 50.000 korun schvaluje městská rada, o žádostech nad 50.000 korun rozhodují zastupitelé.

Sdílejte článek

Tisknout článek