Město pokračuje v opravách chodníků a komunikací

| 06.06.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice pokračuje v opravě chodníků a komunikací. Dokončena je již první letošní akce, oprava komunikace a chodníku v ulici Čelakovského, která stála zhruba 4,9 milionu korun. Stavbaři nyní pracují v ulicích poblíž autobusového nádraží i v ulici Kotojedská, v polovině června se začne pracovat také v Kaplanově ulici.

V lokalitě u autobusového nádraží je již hotový chodník v ulici Brandlova a do 20. června by měl být dokončen i chodník v Bartošově ulici. Náklady na obě tyto akce činí asi 4,3 milionu korun. Začaly také práce na opravě chodníku na Švabinského nábřeží (náklady 1,95 milionu Kč) a po jejich dokončení se začne pracovat na obnově chodníku v Tomkově ulici (náklady 980.000 Kč). Na letošní rok se plánuje i oprava chodníků v ulicích Štítného (za 1,35 milionu Kč) a Stoličkova (4,1 milionu Kč).

„Oprava chodníků v ulicích poblíž autobusového nádraží patří mezi naše priority. Uvědomujeme si, že tamní občané si již vytrpěli své při loňských opravách vodovodu, kanalizace a komunikací. Chtěl bych se jim omluvit za to, že musejí snášet další omezení. Děláme ale všechno pro to, aby trvala co nejkratší dobu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. V ulicích se vyměňuje dlažba a obrubníky a částečně i podklad chodníků. Akci má na starost městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby.

První etapa rekonstrukce chodníků v Kotojedské ulici přijde zhruba na 2,4 milionu korun. Zakázku získala Správa a údržba silnic Kroměřížska. Zahrnuje opravu levostranného chodníku od křižovatky s ulicí Nerudova po křižovatku s ulicí Úprkova, dále od křižovatky s ulicí Úprkova po vjezd k obchodnímu domu Albert, pokračuje úsekem od křižovatky s ulicí Mánesova po křižovatku s ulicí Alšova a končí úsekem od křižovatky s ulicí Alšova po křižovatku s ulicí Obvodová. Velká část ulice je již opravená, zbytek bude dokončen také do 20. června.

Opravu komunikace a chodníku v Čelakovského ulici obstarala společnost Porr se sídlem v Praze. V polovině června se začne pracovat v ulici Kaplanova, kde zakázku získala také firma Porr. Náklady činí 850.000 korun. Opravovat se bude asfaltový povrch silnice a vyměňovat obruby na úseku navazujícím na silnici I/47.

Radnice v letošním roce plánuje opravy chodníků, komunikací a mostů celkem asi za 40 milionů korun. Největší akcí bude oprava povrchů ve Vodní ulici, kterou obstará také společnost Porr. Náklady činí 12,2 milionu korun bez DPH. Zahrnují letošní první etapu, jejíž zahájení je plánováno na 1. července, i etapu druhou plánovanou na příští rok. Loni město do oprav chodníků a komunikací investovalo zhruba 20 milionů korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek